• DEZYNFEKCJA - DEZYNSEKCJA - DERATYZACJA - BRODNICA KUJAWSKO-POMORSKIE

2041

Przyczepiły się do nas, do naszych artykułów spożywczych, wprowadzając nie tylko słuszne zakłopotanie, ale prawdziwy problem. Musimy się bronić przed tymi owadami. Ale jak to czynić? O tym właśnie opowie nam Adam Szulwic, bezwzględny, przede wszystkim skuteczny w tępieniu tych szkodników.

- Jednym z najważniejszych problemów są mole spożywcze i omacnica spiżanka – mówi deratyzator. - Są to dwa gatunki motyli, owadów, które najczęściej spotykamy w naszych mieszkaniach. Podstawowy cel w walce z tymi szkodnikami to właściwe zabezpieczenie żywności. Żywność w słoikach musi być dobrze zamykana, żywność kupowana w marketach sprawdzamy przede wszystkim pod kątem czy nie ma w opakowaniu niewielkich dziurek. Dziurki bowiem wskazują na obecność larwy. Przynosimy takie opakowanie do domu, nie zdając sobie sprawy z tego, że z czasem z larwy wykluwa się motyl.

- To co fruwa nie jest już szkodliwe, co najwyżej tworzy nieciekawą atmosferę. Szkodliwa natomiast jest larwa. Wrażliwe na działanie tych szkodników są orzechy i wszystkie artykuły mączno – zbożowe, a więc kasza, ryż, mąka. Trzeba dokładnie te opakowania sprawdzać. Mówiąc odpowiedzialnie: nie ma sensu robić wielkiej paniki, na początkowym etapie wystarczają tzw. pułapki feromonowe. Można je nabyć w sieciówkach. Tylko, każda pułapka feromonowa powinna być umieszczanie w miejscu bezwietrznym, bez najmniejszego ruchu powietrza.  Chodzi o to, że feromon się nie rozwiewał, żeby samica mogła trafić na tę pułapkę. Samice się wyłapują, samce już nie mają z nich żadnego pożytku. I o to chodzi.

- Ten rodzaj działania, a więc profilaktyka i prewencja, może być skuteczny pod warunkiem drobiazgowej, zdyscyplinowanej działalności gospodarzy mieszkania. Jednak w każdej sytuacji należy poprosić o radę, w konsekwencji także reakcję, profesjonalisty.

Wtedy telefonujemy pod numer: +48 603 341 806, albo kontaktujemy się przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Zakład rozpoczął działalność w 1988 roku. Świadczy usługi z zakresu dezynfekcji, dezynsekcji oraz deratyzacji w budynkach mieszkalnych, punktach żywienia zbiorowego, pomieszczeniach magazynowych, instytucjach, firmach oraz prywatnych gospodarstwach.
Wykonuje usługi wdrażania oraz nadzoru w systemach HACCP, GHP, IPM, GMB. Firma posiada certyfikaty UNII EUROPEJSKIEJ.

- Początkowo prewencja jest najlepsza. Pułapki feromonowe nie są drogie, zapewniam, że są skuteczne. Uwaga zasadnicza: szukając tego  artykułu dobierajmy firmy markowe, znane, zapewniające wysoki standard. Nie podam ich nazw, każdy sprzedawca doradzi. Pułapka feromonowa jest całkowicie bezpieczna dla otoczenia, nie jest to środek chemiczny w sensie trucizny. 

- Zabieg wykonywany przez profesjonalną firmę, mam na myśli siebie i swoje doświadczenie, nie jest drogi, natomiast jest skuteczny. Bywa, że działalność na własną rękę, bo ktoś coś powiedział, wielokrotnie przekracza wartość mojej usługi. Ja działam jednorazowo, na dodatek z gwarancją. Jeżeli moja oferta wynosi w granicach 150 zł., wraz z dojazdem, uważam że jest to kwota w rozsądnych granicach. I jest to górna granica. W zależności od zakresu działań może to być koszt nawet niższy. Preparaty jakie stosujemy są atestowane, dopuszczające do stosowania m.in. w szpitalach, żłobkach, placówkach zbiorowego żywienia, szkołach. Nie ma żadnego zagrożenia dla korzystających z tych placówek – dzieci, młodzieży, uczniów, pacjentów, konsumentów. Oczywiście, preparat ma swoją cenę, ale za bezpieczeństwo trzeba zapłacić. To każdy rozumie.

źródło: https://www.superbrodnica.pl/wiadomosci/2865,uwaga-na-mole-spozywcze-omacnice-spizanki